We supply a comprehensive range of brand-name nails available in all sizes for all materials. With high-quality carbon/stainless steel, plastic and copper construction, and reinforced coatings, your nails will resist rust and stay secure for longer.
Get great value for your money and exceptional customer service at D&L Fixings.
Showing 321–336 of 419 results

Size (mm): 30 x 2.1
| Code: | PP30CC |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£10.41 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 25 x 2.1
| Code: | PP25M |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£9.69 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 30 x 2.1
| Code: | PP30BR |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£10.41 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 40 x 2.1
| Code: | PP40BR |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£11.78 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 30 x 2.1
| Code: | PP30O |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£10.41 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 25 x 2.1
| Code: | PP25W |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£9.69 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 30 x 2.1
| Code: | PP30W |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£10.41 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 40 x 2.1
| Code: | PP40W |
| Pack Qty: | 250 |
| Pack Type: | Box |
£11.78 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 38 x 4.00
| Code: | COPPS38 |
| Pack Qty: | 5 |
| Pack Type: | Carton |
£173.38 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 20 x 2.00
| Code: | PPS20 |
| Pack Qty: | 25 |
| Pack Type: | Carton |
£121.90 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 20 x 2.00
| Code: | PPS20T |
| Pack Qty: | 2 |
| Pack Type: | TIMtub |
£14.29 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 25 x 2.65
| Code: | PPS25 |
| Pack Qty: | 25 |
| Pack Type: | Carton |
£101.73 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 25 x 2.65
| Code: | PPS25T |
| Pack Qty: | 2 |
| Pack Type: | TIMtub |
£14.29 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 30 x 3.35
| Code: | PPS30 |
| Pack Qty: | 25 |
| Pack Type: | Carton |
£101.73 Exc. VAT
View Product
Size (mm): 30 x 3.35
| Code: | PPS30T |
| Pack Qty: | 2 |
| Pack Type: | TIMtub |
£14.29 Exc. VAT
View Product
When you need reliable, high-quality products for your projects, TIMCO is a name you can trust. At D&L Fixings, we offer a wide range of TIMCO nails to help you get the job done right.
TIMCO products are trusted by industry professionals for their reliability and performance. By choosing TIMCO nails from D&LFixings, you are getting products which are designed to last.
Discover the full range of TIMCO nails available at D&L Fixings. Not sure which nails is right for you? Get in touch, our team at D&L Fixings are here to help.
Other Shopping Categories
Screws
Fixings and Fasteners
Nails
Adhesives & Building Chemicals
Power Tool Accessories
Hand Tools
Painting & Decorating
Building Supplies
Security, Ropes & Straps
Workwear, PPE and Safety Supplies
© Copyright 2026 - D&L Fixings - All Rights Reserved